Čas na kvalitní seno z Posázaví

Když se řekne léto, tak si každý představí nejen veškeré letní radovánky, ale také další charakteristické prvky jako je třeba příjemná vůně sena. Právě v létě totiž probíhá jeho sklizeň a zpracování pro další využití, a to především pro hospodářská zvířata a také pro zvířata lesní.

Prodej balíků sena probíhá v kulatém nebo hranatém provedení, kterých rozměry jsou 130 cm průměr a váha kolem 300 kg.

Skladování je zajištěné přímo v suché hale nebo na paletách pod prodyšnou plachtou. Díky našim kompletním službám balíky nejen naložíme moderním nakladačem, ale také dopravíme balík sena na místo určení dle vašich individuálních požadavků.

Potřebujete seno pro svoje zvířata? Hledáte stálý odběr a kvalitní zpracování včetně nakládky a dopravy? Kvalitně zpracované balíky sena z Posázaví lisované do kulatého či hranatého provedení v malém i velkém množství uspokojí veškeré potřeby vašich zvířat. Poptávka zde

A jak vůbec takové seno vzniká?

Vše začíná na louce, na které roste tráva. Ve správný čas dojde k její sklizni, které se říká senoseč. Po tomto procesu zůstane posečená tráva ležet na louce a musí se nechat důkladně vysušit. Sušení se provádí zcela tradičním a přirozeným způsobem, a sice pomocí slunce. Aby bylo seno kvalitní, tak je potřebné proces sušení provést důkladně, a hlavně rychle kvůli počasí. Teprve potom dojde ke slisování a svážení nejlépe do krytých prostorů.

Pokud chcete i vy kvalitně a důkladně zpracované seno, tak to vám zaručí naše balíky sena z Posázaví.

Seno z Posázaví můžete následně využít pro koně a další hospodářská zvířata, a to i pro ty nejnáročnější. Dále také jako příkrm pro zvířata lesní. Seno je nejen slisované do kulatých či hranatých balíků, ale také zajištěné síťkou pro ještě lepší pevnost balíků.

Kvalitně zpracované seno neobsahuje plísně, plevel ani žádnou chemii, nepráší a obsahuje dostatečný a vyvážený poměr živin. Na kvalitu má vysoký vliv jeho původ, doba sečení a sklizně, počasí. Pokud chcete mít jistotu, že kupujete opravdu kvalitní balíky sena, tak po individuální domluvě je možné zaslat vzorek a vy tak máte ještě před zakoupením možnost posouzení kvality.

O kvalitě rozhoduje také jeho barva, vůně, struktura, stáří a způsob skladování. 

Rádi byste pro svá hospodářská zvířata zajistili kvalitní seno? Hledáte důvěryhodný původ sena, jeho zpracování a skladování? Uvítali byste balení v hranatých či kulatých balíkách? Vaše potřeby a požadavky dokáže uspokojit kvalitní seno z Posázaví.

Kvalitní seno z Posázaví – poptávka zde

Mohlo by se zdát, že výroba sena je zcela jednoduchá záležitost, ale opak je pravdou. Kvalitní seno totiž vyžaduje spoustu důkladné práce a výrobce, kteří této práci opravdu rozumí.

Jakmile nastane vhodný čas, tak na loukách přichází na řadu senoseč tedy posekání zelené píce. Následně se obsah posekané louky musí usušit a po tomto procesu zpracovat. Tak vznikají také balíky sena z Posázaví.

Kulaté či hranaté balíky obalené sítí, kterých rozměry jsou 130 cm průměr a jejich váha kolem 300 kg. Skladování se rovněž podílí na konečné kvalitě, a proto jsou balíky sena z Posázaví uložené v suché hale nebo přímo na paletách a přikryté prodyšnými plachtami. Vlhkost či přílišné vysušení senu škodí.

Prodej balíků sena je možný už od 1 kusu a odpovídající kvalita je vhodná pro všechna hospodářská zvířata včetně koní a vysoce náročných zvířat. Dále je možné využití i pro lesní zvířata. Balíky skladovaného sena tak vyplní období nedostatku těchto produktů, a to především v zimním období.

Dopravíme balík sena tam, kam budete potřebovat, takže se postaráme o jejich nakládku i dopravu.

Pokud chcete mít 100% jistotu, že nakupujete kvalitní seno, tak po vzájemné domluvě je možné zaslat vzorek. Díky tomu budete předem vědět, jakou kvalitu si pořizujete.

A co všechno má vliv na kvalitu sena?

Kvalita sena začíná u samotného výrobce, který se musí náležitě, a hlavně odborně postarat o všechno podstatné, a to od senoseče přes sušení až po další zpracování a skladování.

Dalšími faktory, které mají vliv na kvalitu, jsou třeba samotné načasování senoseče, zralost, počasí, vlhkost a také balení. Pokud se totiž seno balíkuje příliš suché, tak ztrácí na kvalitě, co se následně projevuje vysokou prašností a také ztrátou živin. Naopak balení vlhkého sena zase způsobuje plísně.

Kvalitní seno se jednoduše pozná podle zbarvení, vůně a také tím, že neobsahuje již zmíněné plísně a práší co nejméně, dále neobsahuje chemii, plevel a obsahuje vyvážený poměr veškerých živin.

Zvláštností je, že na kvalitu sena značně působí také samotný původ tedy přímo fakt, že z jaké louky seno pochází. Nejlepší je samozřejmě seno zcela čerstvé, ale neznamená to, že starší seno již není vhodné k použití. Kvalitní a správně skladované seno si zachová svoji kvalitu klidně i několik let.

poptávka zde   

Please follow and like us: